Kan kvisene skyldes at jeg har sluttet med p-piller?

Still spørsmål
account_circle

SPØRSMÅL

Hei! Jeg sluttet på p-piller (Microgynon) for 2.5 mnd siden, etter å ha gått på de siden jeg var 19, altså i 8 år. Jeg ønsket å slutte for å se om humøret mitt kunne stabilisere seg, da jeg har slitt litt de siste årene og vært deprimert i perioder, og i tillegg se om p-pillene kan være grunnen til at vekta står stille. Etter at jeg sluttet har jeg egentlig ikke merket noen forandringer, men de siste dagene har jeg fått et nuppe/kviseutbrudd øverst i pannen, som er veldig ulikt meg, jeg har som regel ganske ren hud. I tillegg er det smånupper noen andre steder i fjeset, og samtidig klør jeg noe innmari på hele kroppen. Kan disse tingene skyldes p-pilleslutten? Jeg er veldig glad for at jeg alltid har hatt ren hud, og er redd for å nå få uren hud og mye kviser. Er det noe jeg kan gjøre for å forhindre dette? Og er det uproblematisk å starte rett på p-piller igjen om jeg skulle ønske det? Tusen takk for svar! :-)

SVAR

Besvart 06.12.2019 15:15:28
account_circle